Hakkımızda

Çaytat 2000 yılında Rize merkezli kurulmuş olup, ilk fabrikamızın temelleri de bu yıllarda atılmıştır.

Çaytat olarak, ana faaliyet alanımız çaydır. Günümüz tarihine kadar Türkiye’deki çay sektörünün “öncelikle kalite” anlayışı ile hizmet eden önemli oyuncularından biridir.

Satış ve satış sonrası hizmet, bölge müdürlüğümüzün bulunduğu bölgelerde direk firmamız tarafından, diğer bölgelerde ise bayilerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Firmamız yaptığı tüm yatırımlarda, değişen tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; Süzen Poşet Çay Tesisi yatırımı yapmıştır.

Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan, organik belenmeye olan tüketici talebini karşılamak üzere piyasaya sunulan, organik dökme siyah çay, süzen poşet ve demlik poşeti çaylarımız sektöründe bir ilktir. Firmamız sağlam adımlarla büyümekte ,her geçen yıl pazar payını arttırmakta ve tüketici güvenirliğini sağlamlaştırmaktadır. Bu güvenin her geçen gün arttığının göstergelerinden biri; Dünya Tüketiciler Günü’nde, Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından sektöründe ‘’En çok beğenilen ve tercih edilen markalardan birisi’’ olarak, aldığı ‘’ Altın Marka Ödülü’’ dür. Sektörümüzdeki ilkeli ve kaliteden ödün vermeyen duruşumuzu bu ödül tescillemiştir.

Çaytat olarak her zaman kaliteli, türk damak tadına uygun ürünler üretip ve yenilikleri takip ederek , sektör payımızı arttırarak yatırımlarımıza devam edeceğiz.